Aktualności

Z Heliosem na remis

• autor: ZniczOb, 2014-05-18 21:29

Znicz Obra - Helios Bucz 1:1 (1:1)

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Znicza z Heliosem Bucz. Bramkę dla zespołu z Obry zdobył Krzysztof Piotrowski.

Pierwsza połowa należała do Znicza. Gospodarze grali lepiej, posiadali optyczną przewagę i mięli kilka sytuacji na zdobycie bramki. Goście ograniczyli się do gry z kontry, a większą część swoich akcji rozgrywali posyłając długie piłki na napastników i skrzydłowych, z pominięciem drugiej linii. Zagrożenie Helios stwarzał tylko i wyłącznie wykorzystując niefrasobliwość defensywy Znicza, która popełniała w tym meczu sporo błędów. W 10 minucie zdarzył się pierwszy taki błąd. Wcześniej Znicz mógł wyjść na prowadzenie. Piłka zagrana do K.Piotrowskiego, nasz napastnik zgrywa ją wzdłuż bramki do wchodzącego Ł.Kusiora, milimetrów zabrakło naszemu zawodnikowi do otwarcia wyniku. W 10 minucie Helios zagrywa prostopadłą piłkę, brak komunikacji obrońców z bramkarzem i nieszczęśliwa interwencja Dawida Piwońskiego sprawia, że piłka wpada do naszej bramki. Znicz ruszył do odrabiania strat. i był aktywniejszy, groźne strzały z drugiej linii oddawali B.Świrszcz i D.Prosicki, zmuszając bramkarza do interwencji, bardzo niepewnych interwencji. Goście w tej polowie stworzyli jeszcze jedną sytuację po rzucie rożnym zawodnik z Bucza trafił w poprzeczkę. W 35 minucie Znicz wyrównał. Indywidualna akcja K.Piotrowskiego, minięcie dwóch obrońców i pokonanie bramkarza. Chwilę później Znicz mógł wyjść na prowadzenie, ale strzał B.Orlikowskiego w doskonałej sytuacji powędrował nad poprzeczką. Do przerwy 1:1.

Druga połowa nie różniła się od pierwszej. Helios grał głównie z kontry, często z pominięciem drugiej linii, a Znicz posiadał piłkę i starał się konstruować akcję, jednak mimo przewagi sytuacji stwarzał mało, ponieważ brakowało skutecznego ostatniego podania. Helios natomiast korzystał z błędów naszej defensywy, których było kilka. Najpierw po akcji lewą stroną i dośrodkowaniu, napastnik z Bucza minimalnie posłał piłkę obok słupka. W innej sytuacji po rzucie rożnym i do sporym zamieszaniu w polu karnym udało się nam wybić piłkę. Po jednaj z akcji goście trafili również w słupek naszej bramki. W końcówce meczu Helios wyszedł sam na sam, oczywiście po błędzie naszego zespołu, jednak udało się i tym razem, piłkę zmierzającą do bramki wybił D.Piwoński. Znicz mógł również strzelić zwycięskiego gola. Miał kilka okazji, a najlepszą zmarnował Sł.Szmatuła, który po składnej akcji zespołu miał już przed sobą praktycznie pustą bramkę, jednak fatalnie spudłował i posłał piłkę nad poprzeczką. Groźnie również z rzutu wolnego uderzał D.Prosicki, piłka minimalnie minęła bramkę Heliosa. Mecz zakończył się remisem, który dla żadnej ze stron nie był zadowalającym wynikiem.

Za tydzień derbowe spotkanie w Siedlcu. Znicz podejmie Gwiazdę, mecz zaplanowano na sobotę 24 maja br. o godzinie 17.00 Wszystkich kibiców zapraszamy.