Aktualności

Znicz wygrywa z Gwiazdą

• autor: ZniczOb, 2016-05-24 17:48

Znicz Obra - Gwiazda Siedlec 5:1 (3:0)

Spotkanie Znicza z Gwiazdą zapowiadało się bardzo ciekawie, bowiem naprzeciw siebie stanęły jedne z  najlepszych zespołów na wiosnę. Znicz do tej pory wygrywał wszystko, raz tylko remisując. Gwiazda także notuje dobrą rundę, bowiem przegrała zaledwie raz, i to minimalnie z Dębem Kębłowo, i dwukrotnie zremisowała, z Orlikiem i Czantorią, resztę spotkań wygrywając. Dodatkowo spotkanie było meczem derbowym.

Mecz rozpoczął się dość spokojnie. Oba zespoły grały bardzo ostrożnie, z respektem dla rywala. Do 20 minuty nie działo się wiele, choć optyczna przewagę posiadali zawodnicy Znicza i to oni zamknęli Gwiazdę na jej własnej połowie. W 20 minucie pierwszego gola zdobył Jędrzej Bauta, który wykorzystał podanie Sławka Szmatuły wzdłuż bramki i pokonał bramkarza przyjezdnych. Napór gospodarzy się wzmocnił i mięliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia kolejnych bramek, jednak brakowało skuteczności. Dodatkowo bardzo łagodnie potraktował sędzia stopera z Siedlca, któremu za faul na Jędrku Baucie należała się druga żółta kartka. Zemścić się to mogło, bowiem po jednym  z rzutów rożnych goście trafili w słupek. Był to chwilowy zryw Gwiazdy, bowiem jeszcze do przerwy została skarcona dwukrotnie, za sprawą Dawida Prosickiego, który najpierw pokonał bramkarza pewnie wykorzystując rzut karny, drugiego gola dołożył po bardzo ładnym strzale głową.

Druga połowa była bardziej wyrównana, jednak cały czas to Znicz kontrolował jej przebieg. Już na samym początku gola na 4:0 zdobył Sławomir Szmatuła, który wykorzystał dobre podanie Bartka Świrszcza i podwyższył wynik. W 75 minucie Gwiazda zdobyła gola honorowego, autorem był Paweł Kaczówka, który pewnym strzałem z obrębu pola karnego pokonał bramkarza Znicza. W 85 minucie najładniejszego gola meczu zdobył Tomasz Kokot. Obrońca Znicza przechwycił piłkę we własnej strefie obronnej i minął kilku zawodników Gwiazdy i spokojnym strzałem pokonał bramkarza z Siedlca.

W tabeli robi się bardzo ciekawie. Prowadząca dwójka, a więc Dąb Kębłowo i Znicz Obra, ma już kilka oczek przewagi nad goniącym je peletonem. Kolejne mecze już w czwartek, Znicz udaje się do Czacza na bardzo ważne spotkanie z sąsiadem z ligowej tabeli Gromem. Kibiców zapraszamy, doping się przyda ;)